• c_cenksoy@hotmail.com

Sperm dondurma sayesinde erkek üreme hücreleri canlılığını yitirmeden yıllarca saklanabilmektedir. Merkezimizde sperm dondurup çözme işlemi sonrası gebelik başarı oranları taze sperm ile yapılan tedavilerden farklılık göstermemektedir.

Sperm Dondurulması Gereken Durumları Özetlemek Gerekir İse:

 

* Zaman kısıtlaması olan baba adayının yumurta toplama gününde merkezde olamayacağı durumlarda spermler dondurulup çözülerek tedavi başarı ile devam ettirilir. Özellikle yurt dışından gelen çiftlerimize bu tedavi uygulanmaktadır.
* Kanser veya faklı bir hastalık nedeni ile spermleri etkileyecek ilaç (kemoterapi / radyoterapi) kullanımı öncesinde.
* Sperm kalitesi veya sayısı çok düşük olan baba adayı olması durumunda.
* TESE,PESA gibi girişimsel işlemler ile spermin elde edilebildiği durumlarda.

 

Yumurta Dondurma

 

Modern tüp bebek yöntemlerinde; yumurta dondurma ‘vitrifikasyon’ ile yapıldığı için yumurtaların dondurulup çözüldükten sonra gebelik başarıları önemli ölçüde değişmemektedir. Günümüzde kariyer, uygun eşin seçilmesi veya çocuklarına daha iyi imkân sağlama telaşı içerisinde kadınların anne olma yaşı giderek artmaktadır. Spermlerin aksine anne adayının yaşı ilerledikçe yumurta sayısında ve kalitesinde önemli ölçüde azalma yaşanır. Bu da doğumsal anomalilerin ve düşüklerin ihtimalini artırır iken gebelik şansını da azaltır. Bir kız bebek doğduğu zaman yumurtalıklarındaki yumurta sayısı her geçen ay azalmaya başlar ve menapoza kadar bu durum devam eder. Ailede erken menapoz öyküsü olan kadınlarda yumurta sayısında azalma hiç beklenmediği kadar hızlı olabilmektedir. Hiçbir aile erken menapoz öyküsü olmaksızın yumurta kalitesi ve sayısı 35 yaştan sonra hızlı bir şekilde azalmaya başlar. Kemoterapi ve radyoterapi gibi üreme hücrelerini etkileyebilecek olan tedaviler öncesinde yumurta saklama işlemini mutlaka önermekteyiz.


Bizi Arayın

0548 888 0 112
+90 392 444 0 112

Bize Mesaj Gönder

c_cenksoy@hotmail.com
ufukozbas0675@gmail.com

Bizi Ziyaret Et

METE ADANIR CADDESİ NO:8 EURO IVF GİRNE KIBRIS