• c_cenksoy@hotmail.com

Transfer

Tüp bebek tedavisinin belki de en önemli basamağı embriyoların anne rahmine transfer edilmesidir. Anne adayının anatomik durumuna ve ultarasondaki görüntü kalitesine bağlı olarak transfer süresi 5 ile 10 dakika arasındadır. Diğer basamaklara göre daha basit gibi gözükse de tedavi başarısı için teknik kuralların tümüne uyulması gerekir.  

 

Transferin günü ve saati önceden belirlenir ve anne adayı mesanesi (idrar torbası ) dolu şekilde tüp bebek merkezine gelir. Bu sayede karından ultrason yapılması kolaylaşır. Transfer işlemi ultrason klavuzluğunda yapılır. İşleme başlamdan önce rahim ağzındaki salgılar ve ilaç kalıntıları saf su ile tamamen temizlenir. Mümkün ise yumuşak kanül kullanılır. Kanülün ucu endometriumun en üst kısmına dokunmadan transfer işlemi tamamlanır. Tüm bunlar tedavi başarısını artıran önemli detaylardır.   

 

Transfer işlemi ağrısız olduğundan anestezi gerektirmez. Anne adayı jinekolojik muayene pozisyonunda iken oldukça ince ve yumuşak bir kanül ile serviksten (rahim ağzı) geçilerek embriyonun tutunması gereken bölgeye yani endometriuma (rahim duvarı) hassas bir şekilde ulaşılır. Kanülün ucu uygun alana ulaştığı zaman diğer uçtaki enjektör yardımı ile embriyo/lar burya bırakılır. Transfer sonrası yatış pozisyonu ve süresi gebelik başarı oranlarını veya düşük oranlarını değiştirmese de biz merkezimizde 1-2 saat dinlendirmeden anne adaylarını ayağa kaldırmıyoruz. 

Bizi Arayın

0548 888 0 112
+90 392 444 0 112

Bize Mesaj Gönder

c_cenksoy@hotmail.com
ufukozbas0675@gmail.com

Bizi Ziyaret Et

METE ADANIR CADDESİ NO:8 EURO IVF GİRNE KIBRIS